Říjen 2008

Hádanka

24. října 2008 v 14:57 | VYTPJ |  extra
Čemu patří tento list? Bude i anketa

VYTPJ (název blogu)

19. října 2008 v 10:16 | VYTPJ |  extra
Tákže, zjistila jsem, že si většina lidí nedokáže zapamatovat název mého blogu! Pět písmenek! Upřímně řečeno....ani se vám nedivím. Vám to totiž asi zní jako zkomolenina něčeho prapodivného. Koukněte, název blogu je úplně prostý. Nevěděla jsem, jak se bude jmenovat, tak je pojmenovaný podle toho, co bylo zrovna vidět. A co bylo vidět? Samí psi. Vlčák, jorkšír, pudl a jezevčík. Tedy: Vlčák, Yorkšírský Teriér, Pudl a Jezevčík. VYTPJ. Tohle je podle mě nejhezčí seskupení, jaké jsem vymyslela. A jsem na název blogu patřičně hrdá. Tak, a máte to.

já průzkumníkem

17. října 2008 v 8:22 | VYTPJ |  o mně
Takže vám napíšu článek o tom, jak jsem si včera hrála na průzkumníka. Rozhodla jsem se, že se podívám po té čtvrti města, kterou jsem ještě neznala. Sebevědomně jsem vykročila a všechno se mi líbilo. Najednou jsem ale objevila ulici strmě dolů, která mi něco připomínala. Tak jsem šla a šla, vždycky mě něco zaujalo, až jsem se ztratila. To byl ovšem průšvih. Už se mi nechtělo vracet, tak se vleču ještě s aktovkou na zádech....A stejně se mi nepovedlo najít kratší cestu. Vracím se a spatřím ten kopec....Víte, co je pravý úhel? !_ když mezi vykřičníkem a podtržítkem najdete alternativu, tak byl ten kopec strmý. Já se na něj škrábala a na zádech jsem měla ten pětikilový batoh....strašné. Pokud tam ještě někdy zajdu, určitě bez aktovky.

Článek za matku Zemi

14. října 2008 v 20:10 | VYTPJ |  ekologie
Upozornění: Nejsem tvůrcem tohoto textu.
Článek za matku Zemi
Chtěla bych tě poprosit, abys nevyhazoval/a odpadky na zem a aspoň malinko recykloval/a.
Možná nadáváš na testování na zvířatech, na to jak kácí lesy, na pytláctví, na masové a bolestivé vyvražďování velryb a tuleňů. A víš co udělají z těch lesu? Dají je do papírů. A co ty uděláš s tím papírem ? Vyhodíš ho a ve většině případů do normální popelnice .
Nezapomeň, že tady bude žít další generace a možná i ty…ale to už může být naše planeta úplně zdevastovaná…také prosím nepoužívej pravé kožichy, zvířatům se stahování za živa nelíbí …
zvíře
počet zabitých zvířat na jeden kožich
tuleni
6 - 10
lišky
10 - 20
veverky
200 - 400
norci
30 - 70
králící
30 - 40
hranostajové
125
činčily
130
oceloti
12
TENTO ČLÁNEK SI PLS OKOPÍRUJ NA SVŮJ BLOG

Mé pěstitelské úspěchy

13. října 2008 v 14:56 | VYTPJ |  o mně
Ahoj. Mám pro vás skvělou správu! Konečně se mi podařilo vypěstovat trávu. Asi si říkáte, že to musí být hračka, jenže ta moje travička z nějakého důvodu ne a ne vyrůst. Původně jsem ji pěstovala pro křečka, jenže ten, nevděčník, ji nechce. Ani se mu moc nedivím, včera měl v kleci skoro kilo salátu, kousek chleba, tři ohryzky (dělali jsme štrůdl), dva čipsy a jeho oblíbenou tyčinku. Na křečíka džungarského je to opravdu moc, i když ten náš má snad bezedný žaludek. Takže jakási pochybená tráva ho rozhodně nezajímá. Ale uvidíte, že v zimě ji zbaští jedna radost, o tom nepochybuju. Včera jsem dostala růži, tak si ji zkusím rozmnožit. Musím ale počkat do jara, teď by se mi to asi nepovedlo a navíc mám momentálně úkolů až nad hlavu. No, budu vás průběžně informovat.

vtipy o blondýnách

11. října 2008 v 10:02 | VYTPJ
Proč blondýnka ječí, když sedí u počítače? protože sáhla na myš.
Jak si blondýna zlomila nohu při hrabání listí? Spadla ze stromu.
Proč blondýna lije do počítače vodu? chce surfovat po internetu.
Proč se blondýna plazí v obchodech po zemi? hledá nízké ceny.
Proč blondýna otvírá jogurt už v obchodě? protože na víčku je napsáno:"zde otevřít".
Proč jsou vtipy o blondýnách tak krátké? aby je ostatní pochopili.
Jak poznáš, že počítač patří blondýně? má vedle myši kus sýra.
Proč je blondýně u počítače zima? zapomněla zavřít windovs.
Blondýna jde na letiště, a na informacích se ptá: Slyšela jsem, že letí červené lodičky, tak se jdu zeptat v kolik hodin.
Co uděláš, když po tobě blondýna hodí granát? Odjistíš a hodíš ho zpátky.

Globální oteplování

10. října 2008 v 13:59 | VYTPJ |  vesmír a filozofie
Ahoj, mám pro vás tady takovou problematickou problematiku. Myslíte si, že existuje globální oteplování? Můžete se vyjádřit v anketě. Já osobně si myslím, že existuje. Prosímvás, vždyť tají ledovce! Copak to není veliký důkaz? Zjišťovala jsem, co si myslí odpůrci teorie. Jeden kluk mi řekl, že i kdyby všechny ledovce roztály, nezatopilo by to ČR. Jeho názor je zaprvé sobecký, a za druhé, teď vás seznámím s jednou teorií, pokud ji neznáte, že díky ledovcům se ochladí teplý golfský proud a nastane větší zima. Ať už vedro, či mráz, by pro nás měly velmi špatné důsledky. Já si myslím, že by se oteplovalo stejně, vždyť za Karla IV. se tady prý i pěstovaly hrozny a taky bylo teplíčko, ale člověk dnešnímu g.o. velmi napomáhá. Zkuste si dát ten čas, a aspoň recyklujte. Vždyť co vám to udělá, když si petflašky na čas schováte a pak je nahážete do kontejneru. Snad vás můj článek aspoň trochu navnadil.

Pes

7. října 2008 v 19:19 | VYTPJ |  zvířata
Zrovna mě napadlo, co si vlastně lidi myslí v ohledu čistokrevnosti psa. Někteří tvrdí, že je lepší mít psa s PP, můžou s ním chodit na výstavy a navíc mají 99procentní záruku, že pes nebude mít žádnou vadu. Vlastně je to pravda. Potkala jsem ale i takové lidi, kteří přímo tvrdí, že který pes nemá PP, má spoustu chyb a prodávají je množitelé psů. To ovšem vůbec není pravda. Já sama mám psa bez PP, a jsem s ním maximálně spokojená. A teď k voříškům. Lidé si je pořizují proto, že je překvapení, co z nich vyroste, a navím netrpí tak často chorobami, protože nejsou natolik degenerovaní. (to netvrdím že jsou všichni.) A nebo si je taky vezmou z útulku, a tam nemůžou nic ovlivnit. Já sama si myslím, že všichni psi jsou něčím zajímaví a skvělí. A jestli měli předkové čistou krev, nebo to byli podvraťáci, je dnes už skoro jedno. A vy můžete hlasovat v anketě u článku.

pár testů, schválně, jestli je vyřešíte

7. října 2008 v 17:48 | VYTPJ |  Testy
Maminka donesla meruňky. Každý si vzal jednu. Pak si někdo vzal a někdo ne. Nakonec zbyla na talíři desetina meruněk. Jana si vzala dvě a na míse nezbyla žádná. Kolik bylo meruněk? (primitivní)

Je autobus a v něm 7 dětí.
Každé dítě má 7 batůžků.
V každém batůžku je 7 velkých koček.
Každá velká kočka má 7 koťat.
Každá z koček má 4 nohy.
OTÁZKA: Kolik nohou se nachází v autobusu? (můžete si na to vzít kalkulačku)
(těžké)

Klokan v létě přibere 4kila, ale v létě shodí jen 3. Narodil se na podzim. Kolik bude vážit, až mu bude 6,5 let? (začínal jakoby od nuly, každý rok je to stejně) CHYTÁK!

Šnek leze na zeď vysokou 10 metrů. Ve dne vyleze 4metry, ale v noci o 3 sklouzne. Za jak dlouho vyleze nahoru? chyták

Mimozemšťani

6. října 2008 v 14:14 | VYTPJ |  vesmír a filozofie
Zrovna dneska jsme v Dějáku probírali, jestli existují mimozemšťani. A jestli jo, tak jak vypadají? Jsou to zelení mužíčkové, protivné červené potvory, nebo jen bakterie? K mému údivu jsem zjistila, že hodně lidí myslí hlavně na ty mužíčky, co létají v létajícím talíři, kterému se říká UFO. Jenže, ono to UFO, jak asi vesměs víte, je Neidentifikovatelný Létající Objekt. NLO. Tedy teoreticky všechno ve vesmíru, o čem nevíte, co to je. A protože Země je taky ve vesmíru, je pro vás nějaká věc, kterou jste nikdy neviděli, vlastně taky UFO. (třeba nový typ vrtulníku.)Už to asi rozebírám moc do detailů, ale je to zajímavé. Aspoň podle mě.

P.S. Nevím jak to, teprve až kliknete na "přidat komentář" zobrazí se anketa.

O mě

5. října 2008 v 20:54 | VYTPJ |  o mně
ahoj. Jsem holka a je mi dvanáct. Miluju zvířata, hlavně psy, hlodavce nebo tučňáky. Nesnáším pokusy na zvířatech, i když nejsem ten člověk, který by někde poskakoval s transparenty a veřejně protestoval. Ale ty pokusy mi vadí. Takže zpátky. Kromě zvířat mám ráda taky rostliny, zatím neúspěšně se je pokouším pěstovat. Třeba na jaře pěstuju řeřichu, pak ji dám křečkovi a zase z toho není nic. Ale mě se to jednou podaří. Uvidíte. Tento článek je s anketou. Malou anketku se pokusím dát do každého článku.

Takže....

5. října 2008 v 20:13 | VYTPJ |  co nového
Rozhodla jsem se založit tento blog. Zatím není nijak vyjímečný, ale určitě jednou vynikne.Moc se tady neorienuji, to musím napravit. Ještě nemám tak nějak představu, o čem bude....asi o mě, o zvířatech a tak podobně. Pravěpodobně tu bude i hodně anket, takže pokud rádi vyplňujete, máte se na co těšit. I takové zprávičky z každodenního života, pokud se stalo něco vyjímečného, budou zaznamenány do rubriky, kterou plánuji nazvat....určitě něco vymyslím, pokud je to možné, později do tohoto článku doplním. Ale nechci vás dlouho nudit a proto už pouze doporučím, abyste sem chodili co nejčastěji.