Leden 2009

Průzkumník

30. ledna 2009 v 10:11 | VYTPJ |  křečci
Tak, fotila jsem Průzkumníčka a stalo se pár záhadných věcí.
1. Průzkumník mě nekousl
2. Nechtěl žrát granule
3. I když měl dobrotu přímo pod čumákem, nenašel ji

Někdy si říkám, jestli už není slepý nebo nemá tak dobrý čich. Naprosto se neorientuje, nenajde dobroty atd. vážně nevím. Ještě to budu zkoumat a tady máte jediné vydařené fotky:


udělal si tam trochu nepořádek, až půjde spát tak mu to uklidím.

Diplomy za šnekovku

28. ledna 2009 v 18:23 | VYTPJ |  co nového
Takže, děkuji, že jste se zúčastnili šnekovky. S takovou účastí jsem vlastně ani nepočítala . Je mi to líto, ale obrázky se mi nějak divně přeformátovaly a vybledly, nevím čím to je, ale dávám sem to, co z toho vyšlo.Jelikož Bobíkovi se to nezobrazuje celé, tady je dipl trochu stáhnutý.

had na útěku!!!!

27. ledna 2009 v 18:55 | VYTPJ |  o mně
Včera jsem byla ve zverimexu. Paní prodavačka tam dávala hadovi jako žrádlo živou myš, která se snažila utéct. Já nemohla odejít, musela jsem tu myš povzbuzovat, aby vylezla nahoru na poličku v terárku, kam hádek nemohl. Myšce se to skutečně podařilo a paní prodavačka otevřela dvířka terária, aby ji sundala dolů. V tu chvíli se užovka proplazila ven a začala zdrhat po podlaze zverimexu. Nevěřili byste, jak dokáže být rychlá. Nicméně za chvíli byla odchycena a vrácena zpět do terárka. Ale zážitek jedinečný! Jenom je mi líto té chudinky myši.

změna vzhledu 3

25. ledna 2009 v 20:34 | VYTPJ |  co nového
Jde to nějak rychle po sobě, co? Teď vidíte design alá Průzkumník. S tím jsem celkem spokojená, akorát si nemůžu zvyknout na velké záhlaví. Jak to hodnotíte vy?

Koza lupičem

25. ledna 2009 v 18:45 | VYTPJ |  extra
Zrovna tady čtu, že v Nigérii zadrželi kozu, která chtěla ukrást auto. Původně to byl teda člověk, ale potom se proměnil. V Nigérii totiž věří na čarodějnictví. Jenom to sem tak dávám, protože jsem se při čtení fakt pobavila. Celou zprávu najdete zde.

Křeček a pes = společná strava

25. ledna 2009 v 10:51 | VYTPJ |  extra
Křečkovi můžete dát třeba granule pro psy. Jsou výživné a můj křečík by se jich mohl přežrat k prasknutí. Jestli nevlastníte psa, můžete si někde objednat jenom vzorky granulí (určitě to najdete, pokud ne, přidám sem nějaké odkazy). Ve většině zverimexů mají za zhruba čtyři koruny plátky buvolí kůže, nařezané na obdélníčky (usušené, v žádném případě vláčné). Z nich můžete odřezat malé obdélníčky a umístit je na těžko dostupných místech v kleci, aby musel milý křeček vyvinout nějakou aktivitu, než se k nim dostane. Sama jsem to zkoušela. Pozor-je lepší kupovat skoro bezbarvé, ty s barvivem nemusejí být zrovna nejzdravější. (myslím plátky kůže.)

Křeček medvědí

23. ledna 2009 v 15:44 | VYTPJ |  zajímavosti
Teď jsem objevila Ameriku! Chtěla jsem někam napsat o křečku medvědím a hele, vybafl na mne křeček syrský. Prý je to jedno a to samé. Nevím, jak vy, možná s tím souhlasíte, ale já silně protestuju! Syrský a medvědí jsou přece dva rozdílné druhy! Anebo že by ne? Já mám pocit, že se nějak liší, ale nevím jak. Co si o tom myslíte vy?

chrup psů na výstavě

22. ledna 2009 v 16:19 | VYTPJ
Jaké by měl mít váš pejsek zuby, pokud s ním chcete na výstavu? Myslím, že nemusím nic popisovat, našla jsem tenhle pěkný popisný obrázek. Pes by měl mít skus nůžkový, ale někde uznávají i klešťový. Tak si ho zjistěte, nebo tím pověřte svého veterináře. A pokud nechcete na výstavu, můžete si taky jen tak pro zajímavost zjistit, jaký má pes skus. Teď vám sem dám nějaké obrázky, nemůžu si pomoct, ale strašně se mi líbí.

Oteplování Země není kvůli ozonovým dírám!

21. ledna 2009 v 19:33 | VYTPJ |  ekologie
Takže. V zemáku jsem zjistila, že se Země neotepluje kvůli ozonovým dírám, ale kvůli oxidu uhličitém. To je skleníkový plyn, což znamená, jak bych vám to vysvětlila, zkrátka letí k zemi paprsek, odrazí se od povrchu a letí zpátky. Když ale narazí na oxid uhličitý, odráží se a letí zase zpátky k zemi. Tím pádem se Země ohřívá díky oxidu uhličitém. Napadlo mě ale, proč se ten paprsek neodrazí ještě předtím, než na zemi vůbec přistane? (Snad jste to vy, kteří to nevíte, z mého výkladu pochopili.) Dejme tomu, že se polovina (to je jen pro ukázku, ve skutečnosti je to míň) odrazí a polovina přistane na Zemi. Odrazí se od země, polovina odletí a polovina se vrací zpátky. Z té poloviny se to pořád půlí....Ještě o tom budu přemýšlet. Vím, že je to z mého výkladu trochu nesrozumitelné, ale na víc se nezmůžu

bleskovka=šnekovka 1.

21. ledna 2009 v 19:33 | VYTPJ |  co nového
Takže, mám pro vás šnekovku. To znamená, že jelikož není můj blog zrovna často navštěvován, můžete se zapojit do týdne. takže:

1. Máš nějaké zvíře?
2. Jestli ano, jaké? jestli ne, chtěl/a bys?
3. Jsi návštěvník tohohle blogu?
4. Ahoj!

Diplomy v galerii

21. ledna 2009 v 19:22 | VYTPJ
Tak, rozhodla jsem se, že vás informuji o jedné galerii, pokud jste si jí už nevšimli. Všechny diplomy které získám, si dávám do složky diplomy. Abyste si náhodou nemysleli, že se pouze něčeho zúčastním a nic za to nechci né dělám si legraci. Zas nevím, co napsat. Aha, mám nápad. Jdu ho napsat.

Křeček

18. ledna 2009 v 21:04 | VYTPJ |  křečci
Je zajímavé, kolik toho ten můj křeček umí. Například bzučí, to žádný z mých křečků nikdy nedělal. Všichni křečíci uměli ručkovat, ale tenhle vyvinul neobyčejnou zručnost. Klidně si lozí hlavou dolů, po stropě klece, zkrátka všude, jen když za to dostane dobrotu. Nejvíc mu chutnají psí granule. Kvůli nim je schpný dělat přímo akrobatické kousky. Problém ale je, že se Brunovi nelíbí, když vidí, že jeho jídlo dávám nějakému křečkovi. Když mu granulky leží jen tak v misce, nemá o ně zájem. Jestli ale zjistí, že je chci dát té šedé myši, sní všechno a ještě se hlásí o přídavek. Je to s nimi zábava.

Kostel z rýže

16. ledna 2009 v 18:30 | VYTPJ |  extra
Upozornění: Nejsem autorem tohoto textu. zdroj: novinky.czJosé Manuel Montorio zhotovil kostel z největšího počtu zrnek rýže.

Mravenčí trpělivostí obrněný španělský rekordman José Manuel Montorio dokázal v 88 letech zhotovit ojedinělou raritu, kostel složený z největšího počtu zrnek rýže na světě - necelých 32 tisíc zrnek. Jedná se o přesnou zmenšeninu kostela svatého Vavřince v Kordóbě.

Autor musel zrnka nejdříve na obou koncích seříznout, aby plošky doléhaly na sebe a mohly být z sobě vůbec přilepeny. Šlo o více než 63 tisíc řezů. Informovala o tom agentura rekordů a kuriozit Dobrý den.
Kostely navíc existují dva a staly se novou atraktivitou pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit. Pracovníci muzea však zjistili, že výtvory jsou napadeny neznámým broukem, který pracuje na jejich neodstranitelném poškození.

Neskutečně originální nadpis

16. ledna 2009 v 18:19 | VYTPJ
Omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyla. Mám zaracha na počítač. Všechno je teď momentálně v pořádku, to znamená, že jako obvykle nevím co napsat. Nechcete mi dát nějaký tip? Jinak, dnes jsem konečně našla ty vitamínové slisované kostky (spíš srdíčka) takže křeček má zásoby do konce prázdnin. Líbí se mi pro něj vodítko, ale myslím, že není určeno pro džungaráčky škoda. Moc se mi líbí červené, je na něm všechno názorně vysvětlené a má pěknou barvu. Třeba někdy vymyslí něco podobného i pro malé křečíky. Uvidíme.¨
P.S. Článek jsem dopsala a teď dumám nad nadpisem. Nikdy totiž nevím dopředu, co se z mého povídání vyklube

Blbne mi TOP list

12. ledna 2009 v 20:37 | VYTPJ |  co nového
Zajímavé, že mám najednou tak velkou návštěvnost, co? 40 za den. Není to bohužel tím, že by se tenhle blog těšil velké oblibě, ale tím, že jakmile si otevřu jakýkoliv odkaz, přibyde mi jeden člověk v počítadle. Nevím, čím to je. Ale hodně mi to zkresluje údaje, takže s kontrolou blogu musím počkat :-(

chipsy s veverkami

12. ledna 2009 v 20:19 | VYTPJ |  zajímavosti
Říkala jsem si, že dnes napíšu něco zoufale originálního. Fantastického. Jenže není co :-( Víte například, že v Anglii prodávají chipsy s příchutí veverek? Já bych si teda nic takového nekoupila, i když to prý není ze zvířátek. No, asi je firma v koncích a snaží se zaujmout. Mně to totiž zní jako pěkná pitomost, příchuť veverek. Kdo by to jedl? No ale asi se takoví najdou.

Pes zachránce

10. ledna 2009 v 19:45 | VYTPJ |  zajímavosti
zrovna jsem četla, že šla jedna paní z procházky a její pes ji nechtěl pustit domů. Začal po ní skákat, srazil ji na zem a choval se strašně divně. Panička se rozzlobila, šla ho uvázat k boudě a v tom se jí začala hroutit střecha! Pejsek asi slyšel slabé otřesy a chvění, které člověk není schopný rozpoznat. Zajímavé, ne? Panička měla obrovské štěstí.

Aktivita pro křečky

10. ledna 2009 v 10:38 | VYTPJ |  křečci
Pokud máte křečka nebo podobného hlodavce, mám pro vás nápad na jeho zabavení. Až bude jaro nebo léto, najdete si velkou otevřenou šišku. Prý si ji můžete koupit i v obchodě se zahradnickými potřebami, ale nikde jsem ji neviděla. Nejlepší šiška je piniová. Ale teď zpátky k tématu. Do naší šišky zastrkáme granule pro psy, semínka, ořechy, zkrátka všechno co má křeček rád. Nesmíme to ale přehánět, aby se nám nepřežral . Potom mu šišku naservírujeme do klece. Můžete se dívat, jak vytahuje dobrůtky ven. Je to legrace, ale ještě jednou opakuji: Nepřehánějte ty dobroty, všeho moc škodí!

Břečka

7. ledna 2009 v 18:40 | VYTPJ |  o mně
Představte si, co se mi včera stalo. Utíkala jsem z kroužku, uklouzla a spadla do břečky. Měla jsem na sobě bílou, novou bundu. To je smůla, co? Ještě navíc jsem se při pádu odřela a pod kůži se mi dostalo nějaké semínko nebo co. Bolí a nejde ven. Bundu se mi podařilo jakž takž vyčistit. Navíc se ukázalo, že jsem utíkat nemusela, protože mi jiný kroužek (zrovna můj oblíbený) právě odpadl. Ach jo.

Přehrada

4. ledna 2009 v 19:49 | VYTPJ |  o mně
Dnes jsme byli na přehradě, je zamrzlá a tak jsme se pěkně prošli. Mému pejskovi se to ovšem moc nelíbilo, tak se šlo brzo zase domů. Omlouvám se, že zase dlouho nepíšu, ale mám teď práce nad hlavu a co teprve, až začne škola....přeji vám pohodovější konec prvního pololetí. Příští týden budeme psát písemky snad ze všeho! Ach jo. Jak jen to bude možné, zase se ozvu.