Březen 2009

Pro Bobíka

31. března 2009 v 13:02 | VYTPJ |  co nového
Takže, Bobík už ke mně nepřišel asi dva nebo tři měsíce, blog se nedal číst, později byly smazány články, asi proto, aby návštěvníci nemohli nic napsat do komentářů. Jednoduše řečeno, mám zase jen tři SB. Kdybys tohle, Bobíku, náhodou četl, můžeš se ozvat a zase si tě přidám.

Velikonoce

29. března 2009 v 14:27 | VYTPJ |  vesmír a filozofie
Napadla mne taková blbost....Velikonoce.
Asi si myslíte, že začnu líčit žlutá kuřátka nebo výprask, co? Omyl. Já vám tady to slovo pěkně rozpitvám. Veliko-noce, to ještě jde. Ale řekněte si Veliko-noční. Veliko s velkým V. Zřejmě se předkové nemohli dočkat jara a tak se jim zdály noci dlouhé. Nebo je to z jiného důvodu? Co když byli všichni nedočkaví na Velikonoce, zaměstnáni přípravami, tak se přípravám začalo říkat Veliké noce? Je to hrozně zapeklité.

Vy si nedáte pokoj?!

28. března 2009 v 10:10 | VYTPJ |  co nového
Tak, teď jsem se naštvala. Pořád si tu píšete nějaké přiblblé reklamy!!!! Ale nemyslete si, že si řeknu "v pohodě" a smažu je. To už tady bylo mockrát. Tak jsem několik reklamátorů nahlásila jako spamery. Zajímalo by mne, co bude dál.

Sukulenty

28. března 2009 v 9:59 | VYTPJ |  o mně
Už jsem dlouho nepsala, jak se mají moje sukulenty. Trochu jsem na ně pozapomněla a nezalévala. Ale světe div se, ono jim to zřejmě svědčilo! Jeden, můj nejoblíbenější, se vytáhl aspoň o centimetr. Dalšímu vyrazilo několik nových výhonků a cosi, co se vzdáleně podobá květu. Třeba se mi někdy podaří mít i semínka. No a se zbývajícíma dvěma - s tím škaredým není nic a sukulento-palmička trochu uschla a popadala. Někdy je musím vyfotit, abyste si mohli výsledky mé práce prohlédnout.

Opožděné diplomy pro SB

28. března 2009 v 9:54 | VYTPJ |  co nového
Jak jste si jistě všimli, mám dvě nová SB, Jetus a Princeznu Anetu. Diply jsou sice trochu opožděné a podobné, ale nemám teď moc času. Snad se líbí.

Hnusné :"(

26. března 2009 v 18:36 | VYTPJ |  zvířata

Ten nejsmutnější příběh pejska

Dnes 07:06
Pejsek Ruf byl milý 1,5 roku starý kříženec labradora. Ve svém krátkém životě neprožil mnoho šťastných chvil. Do útulku ho přivedl jeho bývalý majitel. Když se s ním loučil, měl prý v očích slzy a přál si, aby byl Ruf darován pouze člověku, který mu zajistí dobrý domov.
Ruf čekal na svoji šanci v chebském útulku půl roku. Již několik lidí o Rufa projevilo zájem, ale protože bylo zřejmé, že by Ruf nešel do dobrých podmínek, zůstal v útulku a čekal na toho pravého člověka, který mu poskytne domov, lásku a pohlazení, které si tolik přál.


Psí příběhy

Jméno

23. března 2009 v 14:36 | VYTPJ |  o mně
Každý den jezdím šalinou. Kromě soboty a neděle. Když si tak stojím (nebo vyjímečně sedím) napadají mne různé šílenosti. Většinou se jimi bavím, ale dnes mě napadlo něco, co by bylo reálné. Už dlouho bych chtěla jiné jméno. Ne, že bych si stěžovala, mám naštěstí celkem hezké. Ale věděla bych o jednom ještě hezčím a originálnějším. Pokud to jde, chtěla bych si jméno změnit. Bylo by to bezvadné. A pokud změnit nejde....myslím, že by to mělo jít. Už jsem skoro rozhodnutá.

Knížka

21. března 2009 v 11:56 | VYTPJ |  Knihy
Teď jsem si v knihovně půjčila nádhernou knížku Hatifa od Williho Meincka. Pojednává o tom, že malá holčička, bydlící ve vesnici, se stane otrokyní. Jedné noci uteče. Zachrání ji jistý Simsal. Vypadá to na šťastný konec, ale válečník Užnevímjaksejmenoval zjistí, že je Hatifa otrok díky vypálenému znamení a snaží se dostat ji a Simsala do vězení. Napínavé, ne? Jdu právě číst, jak se bude příběh dál odvíjet.

Hryz!

21. března 2009 v 9:38 | VYTPJ |  o mně
Tak, můj křeček Lupínek mě včera hryzl do prstu a tekla mi krev, která jaksi nešla zastavit. Teď už je to naštěstí v pohodě, ale docela mne mrzí, že mě kousl. Aby nebyl jako Průzkumník. Ach jo. A křeček zlatý je přece jen větší a má větší zuby a pevnější stisk. Kousnutí podle toho taky bolelo. No a jinak průjem už nemá, tak je to dobré. :-) Včera mu mamka dala list salátu a do rána nezbyl ani lísteček. Záhada, kam salát asi zmizel. Kdyby ho totiž sežral Kukuřák (Lupínek), rázem by se třikrát zvětšil. Musím se mu podívat do spižírny.

Oznámení

20. března 2009 v 20:24 | VYTPJ |  co nového
Přiznám se, že si mi teď moc nechce procházet blogy ani psát. No, psaní vlastně ujde, psát budu. Ale procházení článků a psaní komentářů....Obvykle mě to baví, ale teď nějak ne. Určitě to napravím, až budu mít náladu.

Průjem

19. března 2009 v 19:10 | VYTPJ |  křečci
Dnes vstanu a co nevidím, Lupínek má průjem. Bezvadné. Narychlo jej stěhuju do nové klece (ta byla naštěstí připravená) a spěchám do školy. Tam se dovídám, že průjem je u křečků velmi vážný. (No to to začíná). Po škole se zdržím, dojdu domů a v pokoji mě přivítá příšerný smrad. Honem všechno uklidit a umýt. No fuj. Lupínek je akční, pořád hryže mříže. Brunovi zakazuju přístup do pokoje (v rámci možností), takže kničí tak dlouho, dokud ho sem nepustím. Ještě jsem volala do zverimexu, co že mu dávali za krmení, prý "Suché krmení a vodu, chcete křečka vyměnit? Klidně si přijděte." No to jsem se toho dověděla. Aspoň napáječku mám. Je malá, červená a pořád padá. No jednoduše suprový den. Radosté je jen to, že už se mě Lupínek tolik nebojí a dokonce mi vlezl do ruky. Snad se začíná ochočovat.

Psaní

19. března 2009 v 18:36 | VYTPJ |  co nového
Psaní. Jednoduché slovo. Já obvykle mívám nápady, ale o čem mám psát? Poslední dobou se mi blog hodně zosobnil a nevím, jestli je to dobře či špatně. Co byste tady rádi četli? Zajímavosti, nějaké neutrální články, o mě či mém křečkovi nebo odkazy na videa atd.? Jde o to, že vím, o čem psát, ale nevím, o čem vy rádi čtete. Tak mi to prosím napište do komentářů a já se trochu přizpůsobím.

Můj zvláštní křeček

16. března 2009 v 20:16 | VYTPJ |  křečci
Vy, co máte křečky, to asi znáte. Křeček dostane pamlsek a hned ho papá nebo strká do škraní. Něco málo nechá, ale slunečnicová, dýňová se mínka baští, když se vyskytne oříšek, je křeček v sedmém nebi. A o mandli se jim asi většinou jen sní. Ne tak Lupínek. Až pod nosem má kus mandle, a on si jí nevšímá. Nelíbí se mu ani ohlodávací tyčinka, oříšek v jogurtu trochu nakousal, nic moc. Ani jablko nebo okurku nežere. A banánový chips teprve ne. Jediné, co jej baví, je hryzání mříží. Tento zvyk se mi moc nelíbí, nechci, aby měl od mřížek otlačený čumák dokulata (Snad víte, co tím myslím). Je to zkrátka křeček, jakého jsem ještě neviděla.

Jedna z mála věcí, které sežral. Mám tu i fotogalerii, je v pravo.

Mám nového křečka!

16. března 2009 v 19:28 | VYTPJ |  křečci
Je nádherný. Dojdu do zverimexu a ptám se, jak jsou křečci staří. "Džungaráci tři měsíce a zlatí dva." Jenom zírám. Přišla jsem si pro mládě a tady jen dospělí! Ale už nešlo se otočit. Na první pohled jsem se zamilovala do jednoho křečka. Všichni spali a on jediný se mezi nimi cpal, pobíhal a prozkoumával. Pořád nevím, ale potom si vzpomenu, že jeden chlápek z internetu choval křečky zlaté a jejich jedince (hlavně mláďata) dával svým hroznýšům, nebo co to měl. Co kdyby podobný osud čekal tohoto tvorečka? Je to nepravděpodobné, ale možné. V tu chvíli bylo rozhodnuto. Mám křečka zlatého divoce zbarveného. Nemůžu si na to zvyknout, ale změna je život, ne?

Obrázek mouchy

14. března 2009 v 14:18 | VYTPJ |  co nového
Teď nic staženého z internetu. Chodím na jeden web a tam mi mám založenou jako domácí zvířátko mouchu. Je tam takový klub přátel much a říkáme si, co mouchy dnes dělaly a tak....Ohromná legrace. No a protože moje moucha neumí plavat, pořídila jsem jí záchranný kruh a pak ji namalovala. Je to blbost, ale schválně to sem dám.
Nic moc, co? Já vím. Ale nemám co psát a navíc mě nic nenapadá. Jdu ještě něco vymyslet.

Co s Průzkumdou?

10. března 2009 v 18:30 | VYTPJ |  křečci
Rozhodla jsem se (po nějakém tom váhání) dát si sem fotky Průzkumdy. Nějaké tu už mám, ale ty jsou asi rok staré. Tyhle jsou aktuální, zachycují hlavně změny. Kdo to nechce vidět, ať nerozklikává.

zase na počítači

7. března 2009 v 20:10 | VYTPJ |  co nového
Takže, po dlouhé době jsem opět zde. Ptáte se, co je nového? Dnes se u mne stavila kamarádka z bývalé školy, šly jsme do města a mně padla do oka knížka o křečcích. Moc se mi líbila už dlouho, ale nechtěla jsem ji kupovat, protože jsem ji kdysi četla a stála celkem dost. No, ale co bych si neudělala radost? Knížka se mnou putovala domů a já si ji teď čtu a prohlížím obrázky....jmenuje se Křeček (z edice JAK NA TO). Kdo tu knihu máte, nemůžu se vynadívat třeba na křečka baštícího jahodu, který se olizuje, nebo na křeččí souboj o tyčinku. Je to zkrátka nádherné.

Kosí koupel

2. března 2009 v 9:55 | VYTPJ |  o mně
Včera jsem šla na procházku a na silnici byla obrovská kalužina. Na tom by nebylo nic divného, sníh taje a louže jsou teď všude. Jenže v téhle byl kos. Poskakoval, mával křídly, máčel si hlavičku a vypadalo to velice legračně. Za chvíli přiletěl druhý, ale ten se jen probrouzdal a byl zase pryč. Chtěla jsem si to vyfotit, když v tom přijelo auto a kos frnk, byl pryč. Takže fotky bohužel nemám.

ANKETA

1. března 2009 v 18:05 | VYTPJ |  co nového
Mám tady pro vás anketu o Entropě, nevěděla jsem, kam ji dát, tak má samostatný článek.

Teda, původně to mělo být samostatné, ale nakonec vám sem o ní, pro ty co nechápavě kroutí hlavou, napíšu, co to je.

Říká vám to něco? Pro ty co nevědí, je to jakási výstava Davida Černého v Evropě, kde zobrazuje státy jako něco jim typického. Největší kritiku vzbudilo Bulharsko jako Turecký záchod. Názory na tuto expozici se různí. Jedni říkají, že je to hanba, zvláště, když teď předsedáme Evropské unii. Druzí tvrdí, že je to pěkný důkaz toho, že češi jsou pověstní vtipálci a že to našemu předsednictví ještě prospívá. To je v krátkosti všechno.

Ploštice

1. března 2009 v 13:31 | VYTPJ |  o mně
Když jsem byla malá, měla jsem moc ráda ploštice. Brala jsem si ty červené broučky do ruky, sledovala, čím se živí....No a ruměničky mě naoplátku trochu pokousaly (a to někde píšou, že nemají zuby). Jsou to prima zvířata. I když teď už si s nimi nehraju, vždycky, když nějakou ploštici vidím, vyfotím si ji nebo ji aspoň sleduji. To mě jen tak napadlo.