Květen 2009

Odpoledne

30. května 2009 v 17:30 | VYTPJ |  o mně
Dnešní odpoledne bylo strašně fajn. Přišly kamarádky z bývalé školy a hrály jsem carcassone, venčily pejska a vyměňovaly nálepky. Asi vás to moc nezajímá, ale já se zkrátka musím vypsat, protože mám ohromnou radost. A Lupínek měl od rána slepené očičko, nevěděla jsem si rady, zkoušela všechno možné, nic nepomáhalo. Nakonec rozhodla sama příroda a asi ve čtyři hodiny se oko rozlepilo, takže je v pohodě. (Lupínek i oko.) Chtěla bych toho napsat víc, ale není o čem. Škoda. Ahoj!

Fotka Mandličky, zverimex a nové dropsy

28. května 2009 v 16:11 | VYTPJ |  křečci
Ahoj! Jsem zase na počítači a našla jsem jedinou povedenou Mandliččinu fotku. Je oříznutá pod článkem a nahoře vedle záhlaví s Lupínkem. Cestou ze školy jsem se konečně stavila v jednom zverimexu, do kterého jsem se dřív nemohla dostat. To jsem koukala, jak to tam mají levné! Pytlík krmení pro křečky stál o sedm korun míň než v dosud nejlevnějším zveráku. Už mám z tama dropsy a myslím že vím, kde teď budu nakupovat. ;-)
Mandlička dostala první mandli, moc jí chutná. Rozhodla jsem se, že je dám výhledově s Lupčou dohromady, ale moc velké naděje si nedělám. Mandle je nervák, zřejmě by mláďata sežrala. Dnes jsem jí chtěla dát nový drops a tak zdrhala, že skočila do nádobky na vodu. Myslím, že se ochočit nenechá.

Referát

24. května 2009 v 14:23 | VYTPJ |  o mně
Píšu do školy referát o Spartakovi, což je má oblíbená hostorická postava. Děsně mě štvou internetové zdroje. Co zdroj, to příběh. A navíc tam nemají důležité věci. No a dělejte z něčeho takového referát! Ještě, že jsem si to studovala předem. Nevím, co bych jinak dělala.
Pro Lupínka a Mandličku mám nové dropsy od Any. Dala jsem jim zatím dohromady jen půlku jedné tyčinky, ale tlačí jako diví. Pořád se chystám na vložení nějakých fotek, ale není čas. Taky se mi stalo to, že Mandlička vylila vodu z víčka od petflašky a dostala žízeň. Strčila tam čumák a víčko se jí tam přilepilo. Ještě teď je to patrné. Chudáček. Zato se má moc dobře, dávám jí kvůli té příhodě např. víc trojlístků než Lupčovi. Žije si zkrátka jako blecha v psím kožichu.

Články do budoucna

22. května 2009 v 16:47 | VYTPJ |  co nového
Vymyslela jsem si senzační způsob, co dělat pro případ, že tu nebudu. Něco napíšu, uložím a až budu pryč, dám datum zveřejnění a bude. Super, ne? Taky nebudu zveřejňovat hned, jak dopíšu. Vždycky to nechám na nějakou speciální dobu.

Diskriminace křečků

21. května 2009 v 23:59 | VYTPJ |  křečci
Podívejte se. Kde kdo píše, že našel stránky, kde dávají zadarmo ty a ty vzorky. Většinou pro psy, často i pro kočky. A myslí tady někdo na naše milé hlodavce? No?! Proto jsem se rozhodla, že objevím stránky, kde zasílají vzorky krmiva pro křečky. Možná se nedopídím, třeba nic takového neexistuje....Ale za pokus to stojí. Do boje proti diskriminaci drobných hlodavců!

Dlouhá doba

21. května 2009 v 17:26 | VYTPJ |  co nového
Já vím, už jsem skoro týden nic nenapsala. Ale co má taky člověk pořád vymýšlet? A navíc mám teď delší dobu náladu pod psa, nic mě nebaví. Pište v takové chvíli na blog.

Lupínek + Mandlička = Láska na první očichání

15. května 2009 v 15:23 | VYTPJ |  o mně
Je to opravdu skoro love story. Lupínek po Mandličce "jede", přes mříže ji očichává, něžně okusuje pacičky a ve své kleci nejčastněji hryže zámek nebo západku na dveřích. Není tady někdo, kdo by chtěl křížence dvou nádherných křečků? Bojím se, že když je nenechám někdy pohromadě, Lupča se zblázní. Naproti tomu Mandlička se o něj sice zajímá, ale nevrhá se po něm, kdykoliv je v dohledu/dočichu. Kukuřák je na ni prostě moc hrrrrr. Dnes jsem se byla zeptat, jak je stará, prý šest týdnů. Pořád je ale plachá, bojí se mne, dneska si z mé ruky vzala první jídlo, rýžový bonbonek. Už jsem ji i měla v ruce, ale skočila mi dolů. Až se spraví monitor, přidám sem její fotky, i ty společné s Lupenitkou. Těšte se.

Trudomyslnost

14. května 2009 v 18:40 | VYTPJ |  o mně
Sice jsem se snažila, ale stejně si teď píšu čtenářský deník den před odevzdáním. Je to úplně suprové (ironie), nevím co psát, mám teprve dva zápisy. Taky si připadám skoro jako nějaký vyvrhel společnosti, z mého pohledu kvůli absolutní ptákovině, která přerostla do gigantických rozměrů. Zasvěcení ví, o čem mluvím.
Ještě jsem neříkala, že mám nového křečka. Je dlouhosrstý, mandlové barvy, proto se jmenuje Mandlička. Myslím, že Lupínek je do ní zamilovaný, očichával ji přes mříže a zbytek večera byl jako vyměněný, běhal nahoru dolů nahoru dolů a o nic se nezajímal. Někdy bych je chtěla dát dohromady, ale asi zůstane jen u toho chtění. Toť vše.

Jak se rychle a účinně zbavit škytavky

10. května 2009 v 12:04 | VYTPJ |  extra
Chodím po bytě a škytám. Odporná škytavka. Před chvílí jsem ale našla v knížce návod, jak se jí zbavit, který neznám. Musíte si zacpat ušní bubínky a vypít hrnek nějaké tekutiny brčkem. A fakt to pomohlo! Rychlé a účinné!

křeček

9. května 2009 v 17:25 | VYTPJ |  o mně
Už dlouho ve mně hlodá myšlenka pořídit si ještě jednoho křečka. Ještě zesílila, když se v blízkém zverimexu objevili nádherní křečci, zřejmě saténoví. No a dnes jsem konečně přesvědčila taťku, že druhého křečka zvládnu a zbývá jen přemluvit mamku :-) Vlastně se mi líbí strakatí (bílo-hnědo-černí), ale zverimexáčci už si mne získali svýma očičkama. No uvidím.

Jak dopadl zápis SB?

9. května 2009 v 17:16 | VYTPJ |  co nového

Nebudu vás napínat - zapsali se tři ze čtyř. Po nějakém tom zvažování nebudu nikoho vymazávat, ale alespoň vím, kdo a jak dobře mé články čte. Všem, kdo se zapsali děkuju.

Mixér

7. května 2009 v 15:59 | VYTPJ |  co nového
Začínají se mi líbit namixované články. Zřejmě jich tu bude víc, jako například tento.
Konečně jsem přejmenovala rubriku, ještě před chvílí "o mě", nyní "o mně". Za prvé, proč tady mít chyby. Za druhé jsem si to zafixovala a začínám s tím mít sem tam malé potíže.
Nedávno se mi zalíbil seriál "The BIG BANG theory". Je to o čtyřech chlápcích a jejich sousedce (blondýně). Sleduju to, kdy se jen dá.
Dívali jste se někdy kosovi do oka? Mají nepříjemný pronikavý pohled. Jejich hnědá očička prokouknou kde co. Momentálně se snažím kosí pohled "studovat" tak, že se za těmito nevinnými ptáčky tiše plížím a kolemjdoucí si ťukají na čelo. Alespoň mají nějaké povyražení.

Vzorky, balíčky....

7. května 2009 v 13:07 | VYTPJ |  o mně
Co se vám vybaví, když se řekne vzorek? Mně hned několik webů (no dobře - blogů), odkazující na objednání vzorků. Nevím, co z toho ti upozorňovatelé mají, mne by to nebavilo a ani si sama podobné odkazy neumím najít. Ale o tom jsem mluvit nechtěla. Objevila jsem pár bezvadných adres, jedna dokonce nabízí dárkový balíček s kapsičkama. Kdo by měl zájem, je to tady.
Dnes máme ředitelské volno. Chtěla jsem ho využít k napsání povinné četby, ale překvapivě se mi nechce. Asi budu muset psát zápis zase den před odevzdáním, jako minule. To bylo ale dost nepohodlné, takže ještě uvidím.
Doma likviduju své oblíbené cereálie, z včera nenačatého balíčku zbyly nějaké zbytky na dně. (Ví někdo, jak velký je balíček těch největších Cini Minis?
Lupínkovi strašně chutnají oplatky, dostal biskvit a okousal jen oplatek, zbytkem pohrdnul. Však on si určitě dá, když ho nebudu rozmazlovat oříšky a rozinkami.

Dělají to všichni. Tak proč ne já?

6. května 2009 v 16:19 | VYTPJ |  co nového
O čem je řeč? O spřátelených blozích. Tímto vyhlašuji zápis všech SB. Abyste neřekli, máte čas do soboty 16:00.
4.5. je důležité datum. Umřel mi můj druhý džungaráček. Nemusíte říkat, jak je vám to líto, jsou to už dva roky. Dnes teprve jsem byla koupit kytičku a asi ji tam zanesu někdy zítra.

Knihovna a časová tíseň

4. května 2009 v 20:03 | kulatá krychle |  o mně
Dnes spěchám ze školy, protože musím vrátit kopu knížek do knihovny. Je jich asi dvacet. Doma se mi nechce a prohlížím si časopisy. Nakonec se konečně odhodlám a vyrážím. Ještě se mi povede nasednout na špatnou šalinu. Dovleču se do knihovny a co se nestane? Zapomněla jsem si knížky doma. V tu chvíli mi začíná kroužek, vzdálený asi dva kilometry a městská hromadná tam nejede. Život je krutý.

Deprese, sen, fobie a Lupínek

4. května 2009 v 19:31 | Kulatá krychle |  co nového
Představte si, mám novou identitu. To je ale vymoženost, co? Nebojte se, původní nezapamatovák zůstává. Tohle budu používat jen v případě, že byl celý den postavený nahlavu, já ho půlku prospala a mám depku. Jako například dnes. Jsem absolutně mimo, nevím, co se v hodinách probíralo a jediné, co si pamatuju, je můj sen. Jezdím v něm nahoru a dolů výtahem a některé dveře nejdou otevřít. Zároveň hledám vraha, co předtím zamkl nějaké lidi v domě a vraždil. (Jak poetické.)
Nemůžu se zbavit dojmu, že se na mne odevšad dívají červi. No podívejte: Našla jsem ho v odkvetlé pampelišce, v jednom hnusném vtipu, na internetu v boji s cizopasníky (ti jsou nejhorší) atd. Odevšad mě pozorují a straší. Mám pocit, že se každou chvíli zblázním.
Lupínek se už naučil pít ze své napáječky. Není to tím, že by byl tak šikovný, ale tím, že se v tom zatraceném mechanismu zaseklo kolečko. Vlastně mi to tak vyhovuje víc.
To je všechno.