Srpen 2009

Asonance - Čarodějnice z Amesbury

31. srpna 2009 v 13:30 | VYTPJ |  recenze
Krásná písnička, určitě si ji poslechněte.
Musím si ji pouštět znovu a znovu.


našla jsem i text:

Mandle a škola

29. srpna 2009 v 17:56 | VYTPJ |  co nového
Musím vám napsat, jak to Mandle fikaně vyřešila s domečkem z kapesníků.
Když zjistila, že ho nerozerve a kapesníky nenatahá do svého doupěte, udělala si hnízdo přímo na něm! Nějak promáčkla strop a teď si spí jako v peřince.
Jinak mě hrozně ovládla Vánoční nálada. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. Vyrábím dárky a pak na ně ještě dělám krabičky. Taky se trochu nudím. Dokonce se celkem těším do školy a na všechno kolem ní. Na začátku školního roku je zajímavé, jak se rozdávají učebnice. Vždycky si je doma prohlížím, znám je všechny zhruba zpaměti a v hodině čtení se pak nudím, protože mám ty jejich příběhy přečtené.
A taky na podzim slavím utajený svátek. Až mi bude osmnáct, tak se přejmenuju, ale svůj budoucí svátek slavím už dva nebo tři roky. Strašně se na něj těším.

Dinopark

28. srpna 2009 v 18:31 | VYTPJ |  o mně
Dnes jsem byla v dinoparku. Bylo to tam úžasné, modely jako živé, některé se dokonce pohybovaly. A jeden dělal zvuk, jako když startuje auto. Dokonce tam byl i FOTOSAURUS - lidé se v něm mohli vyfotit. V jedné místnosti se promítalo 3D kino, které se mi moc líbilo. Zdá se mi sice podivné, že když vejce spadne z obrovské výšky dolů, může ještě ladně skákat po kamenech a nerozbije se. Ale i tak to bylo super.

Rostlinky

27. srpna 2009 v 13:07 | VYTPJ |  o mně
Musím vás znovu informovat o svých rostlinách, abyste nevyšli z obrazu.
Nevím, jestli vás to zajímá, každopádně kryptonus (už vím, že si ze mne prodavač zřejmě dělal dobrý den, nikde o rostlině jménem kryptonus není ani zmínka) se rozděluje na dva.
K narozeninám jsem dostala bambus, který má na sobě dva malé výhonky. Vždycky jsem si ho strašně přála. Jednou mamka dostala jakýsi k nějaké kytici a on začal pouštět kořínky. Těšila jsem se, že ho budu pěstovat, ale jednou se vrátím ze školy a byl vyhozen. Taková škoda.
Sukulenty se mají strašně dobře, jeden zřejmě totálně seschl, ale mé oblíbené se drží.
Na závěr se musím pochlubit výsledkem svých prací s kapesníkem, vodou a všelijakými nádobkami.
Všechny mé výtvory najdete v galerii.

Už se stalo

25. srpna 2009 v 18:44 | VYTPJ |  co nového
Už je to tady. Jsem posedlá vyráběním kapesníkových věciček. Zkouším křeččí domečky, misky, kroužky, papír....Každých pět minut se dívám na balkon, jestli už mi něco neuschlo. Hledám kousky kapesníků a strkám si je to igelitového sáčku. Potom tím oblepuju kelímky od jogurtů, podložku a vše, co je okolo. Akorát se mi pár věcí povedlo moc tenkých, takže musím přidávat další vrstvy. Brzo budu mít zásobu na celý rok.

Domeček slepený z kapesníků a vody

25. srpna 2009 v 7:47 | VYTPJ |  křečci
U mumye a jetusky jsem objevila návod na domek z toaleťáku. Mám ale pocit, že ony to vyráběly džungarákům (nevím to jistě) a Mandle je ještě větší kvůli své postavě a kvůli dlouhým chlupům. Nakonec jsem si odstřihla spodek kelímku od Pierota a začala lepit kapesníky, protože toaletní papír došel.
Nechal se polepit celkem dobře, na uschnutí jsem ho dala na balkon.
A teď už můžete idět hotový výrobek.
Pak jsem ho dala Mandloni do klece. Ta nezaváhala, vycítila, že domeček je z kapesníků, a snažila se kus urvat. To se jí zatím nepovedlo. Ráno byl domeček převrácený nedaleko jejího hnízda. Mám pocit, že člověk se jí nejlépe zavděčí obyčejnými věcmi, třeba krabičkou od čaje. Ale stejně si nedám pokoj a budu tvořit dál.

Mandle akrobat

24. srpna 2009 v 9:44 | VYTPJ |  křečci
Mandlička statečně pokračuje v tradici mých křečků. Každý den vyleze až na vrchol klece a tam ručkuje po mřížích. Ale nejen to. Umí se na packách přetočit, obrátit, chvíli visí za jednu packu, potom se zase chytí všemi čtyřmi....Krátí si tak dlouhou chvíli. Samozřejmě, že se pokouším ji zabavovat, ale moc dlouho jí to nevydrží a zase leze na strop.
Nevíte, co dělat s delší a trochu širší ruličkou, něco jako od toaleťáku? Chtěla bych z ní té mé potvůrce něco vyrobit, jenže mě nic nenapadá.

Mandlička se šiškou

20. srpna 2009 v 11:10 | VYTPJ |  křečci
Když se šiška opět otevřela, vytáhla jsem pár dropsíků + mandli a nastrkala je dovnitř.
Takhle to vypadalo:
Potom jsem šišku podstrčila Mandličce do klece.
Chvíli ji očichávala.
Ale pak našla první dobrůtku a začala do šišky kousat, strkat čumákem....
Když se nemohla k něčemu dostat, začala být úplně nepříčetná, kousala, hlodala a nakonec si všechno odnesla do domečku z krabičky, který je na fotkách sem tam vidět. Tvářila se moc spokojeně a určitě jí tuto atrakci ještě někdy dopřeju.

Titulek ještě vymyslím

20. srpna 2009 v 10:34 | VYTPJ |  o mně
Rozhodla jsem se, že si sem dám své dvě momentálně nejoblíbenější písničky. Nemusíte se na to koukat, jestli nechcete, mám je tady taky proto, abych je nemusela pořád hledat na YouTube. První je Pane, vy jste vdova a druhé Mezi horami. Určitě to znáte.

Tajuplný předmět - piniová šiška

19. srpna 2009 v 20:00 | VYTPJ |  o mně
Obstarala jsem si šišku z borovice. Mám v plánu dát do ní nějakou zeleninu, oříšky, dropsy a podstrčit ji Mandličce do klece. Viděla jsem na to návod v jakési knížce o křečcích. Smůla byla, že psali o šišce piniové a já tehdy netušila, že pinie je vlastně borovice. A teď jsem natrefila na nějaký blog, už nevím, jaký to byl. Tam se o těchhle šiškách psalo a já si vzpomněla.
Nevěřili byste, jak jsem se teď lekla. A přitom je to tak přirozené. Ve snaze zbavit ji případných brouků jsem ji strčila pod vodu a nechala uschnout. Teď se dívám....Z nádherné kulaťoučké šišky je úzký váleček. Úplně suchý.
obrázek později

Pád do rybníka

18. srpna 2009 v 17:42 | VYTPJ |  o mně
O víkendu jsem byla na chatě. Je tam krásně, tak si jdu sednout na molo u rybníka a vyhřívat se. Dlouho mi to nevydrželo, protože přilétl sršeň a začal kroužit kolem. Ohnala jsem se a měla pocit, že se sršeň naštval a chce mě bodnout. Zbrkle jsem se otočila, nějak mi to nevyšlo a celá jsem spadla do té kalné a zeleným hnusem oplývající vody. Nebylo to nic příjemného.

úvaha o počítači

18. srpna 2009 v 16:18 | VYTPJ |  vesmír a filozofie
Víte, co jsem zjistila? Obvykle, když sedím u počítače a jen tak rychle ťukám do klávesnice, hodně lidí to strašně znervózňuje. dkflsSUhliushlIUAZfolujbhslyisghl?SUOghů No tak teď se náhodou neozval žádný člověk, ale počítač, který mi tady ukazuje nějaké tabulky. Vidíte, když ne člověk, tak alespoň nějaký stroj. A ještě na mne varovně píská! Víte, jak jsou ty počítače mazané? Obvykle, když dělám něco důležitého, začne mě přímo zavalovat radami a upozorněními. Někdy, když píšu na blog, nemůžu nic vymyslet a zmáčku déle tlačítko shift, ten kverulant přestane znát háčky a čárky. Schválně si to zkuste, a když budete mít štěstí, po restartování se počítači zázračně vrátí paměť. A nebo se nestane nic, v tom případě máte ohromné štěstí a váš přístroj patří mezi ty bezelstné a bezproblémové. Už radši ve svých úvahách ani nepokračuju, jinak bych byla jen krůček od toho, dát svému počítači jméno a přamýšlet, jestli mu mát tykat nebo vykat. Teda, to je nápad!
P.S. PC se jmenuje Jonatán.

test

17. srpna 2009 v 21:01 | VYTPJ |  Testy
Zaujal mě jeden test, je o tom, kolik dítěte v sobě máte a jaké vaše vlastnosti převažují. Je přímo tady.

Medvědí palačinky

13. srpna 2009 v 9:53 | VYTPJ |  o mně
Jednou jsem smažila palačinky a povedl se mi pěkný medvídek. Mám ho vyfoceného a občas si ho v Malování upravím. Mám pro vás pár ukázek.
Líbí?

No to už je vrchol!

12. srpna 2009 v 18:32 | VYTPJ |  o mně
Chápu, že do některých parků nesmí psi. Ani restauracím to nemám za zlé. Jenom by mě moc zajímalo, jakou má logiku, dát ceduli "PSŮM VSTUP ZAKÁZÁN" i na cvičák. Jdu si se svým pejskem přeběhnout pár překážek a už se mnou pěkně vyběhli. Jaký smysl má ta cedule, celý cvičák i nějací inteligenti, co to tam hlídají? Pěkně mě naštvali.

Pořádné leknutí

11. srpna 2009 v 21:09 | VYTPJ |  o mně
Představte si, že jste doma sami. Všude ticho, jen počítač hučí. A najednou se někdo v obýváku příšerně zachechtá! Přiznám se, že jsem se dost lekla. A víte, co to bylo? Je tady na tichý režim zapnutá televize, které jsem si doteď nevšimla. Vážně vůbec nebyla slyšet. Až na to chechtání.

Morče ve skleníku

11. srpna 2009 v 14:14 | VYTPJ |  Obrázky
Když jsem si tak prohlížela jeden obrázek morčete, vybavila se mi obálka knihy "Morče ve skleníku." Je na ní šťastné morčátko, které žere kolečko okurky a nad ním visí trs rajčat. Vždycky, když ten obrázek vidím, musím se smát. Určitě ho vyfotím a později přidám k článku.

Mandlička sama doma

11. srpna 2009 v 14:04 | VYTPJ |  křečci
Ahoj, po delší době se opět hlásím. Byla jsem týden pryč a naskytl se problém - kam dát křečka? O prázdninách byla většina kamarádů někde na táboře, nemohli se o ni z nějakých důvodů postarat nebo pro jistotu nebrali mobil. Nakonec mi nezbylo nic jiného, než ji zanechat svému osudu doma. Dostala i pítko po Lupínkovi, aby měla víc vody, hory suchého chleba, pár zrníček normální stravy (málo je jich proto, že je sní strašně rychle) a kuličku krmiva na ohlodávání. Řeknu vám, že jsem se celou dovolenou stresovala, jestli se jí něco nestalo, takže výlet mohl dopadnout i líp. No, předevčírem jsem dojela domů a tam na mně kouká z hnízdečka totálně přežraná Mandlička. Takže je všechno v pořádku.