Listopad 2009

Jak to bylo s myším holátkem?

22. listopadu 2009 v 14:21 | VYTPJ |  o mně
Přiznám se, že jsem se bála, že u nás Mišulín zůstane. Nestalo se tak. V jeho nové rodině jsou z něj všichni uvytržení a kamarádčina maminka prohlásila, že Mišulín je strašné jméno, takže se teď jmenuje Kulíšek. Roste jako z vody a systematicky utíká z klece, takže má jeho nová rodina o zábavu postaráno.
Já jsem teď trochu nemocná, ale do školy v pondělí na 99% půjdu. Také jsem už poněkolikáté zjistila, že česání dlouhosrstého křečka starým zubním kartáčkem nemá žádný efekt a křečkům to není ani příjemné. (Teda aspoň tomu mému. Má teď mánii všechno si rvát do toreb, to znamená rukávy mého trička, ocas plyšové krysy i štětiny kartáčku.)

Osrstěné holátko myši

14. listopadu 2009 v 13:43 | VYTPJ |  o mně
Včera mi zavolala kamarádka a prohlásila, že zítra vyzvedáváme ve zverimexu osrstěné holátko myši, má ještě zalepené oči a nastěhuje se ke mně, dokud se nepředá jiné kamarádce. (Ta slaví narozeniny a zmínila se, že by chtěla strakatou myš.) Bohužel to nebyl vtip, ale fakt. Ale ke mně nastěhovat holátko - no to si teda nenechám. Zítra jí to pěkně zdůvodním a ať se o něj stará sama.

Mandlička spisovatel

12. listopadu 2009 v 19:52 | VYTPJ |  křečci
¨¨uřttld,
Tohle napsala Mandle sama, fakt. Já ty dvě tečky nahoře napsat ani neumím, ale jí se to povedlo na první pokus. Psala by dál, ale potom se jí povedlo na počítači otevřít jakousi tabulku "Průvodce Windows. Je to zkrátka šikulka.

Jak jsem hledala debatiádu aneb kondiční běh nahoru, dolů

11. listopadu 2009 v 15:46 | VYTPJ |  o mně
Včera probíhala debatiáda. Já přišla o hodinu později. Měla se odehrávat v naší třídě, ale tam se normálně učilo. Ptám se, kde ta debatiáda probíhá. Učitelka tvrdila, že v knihovně, žáci, že nahoře ve třetím patře. Letím do knihovny, tam nic neví. Utíkám tedy nahoru. Tam se taky učí a prý se debatuje dole v jedné učebně. Běžím dolů. V učebně mi prozradili, že jsou vedle knihovny. Tam mi učitel napřed řekl, že debatiádu rozpustil, potom že je vyhodil do jídelny a pak že šli do sborovny. Nakonec jsem je našla v jídelně. :D

Chemická tabulka

7. listopadu 2009 v 13:17 | VYTPJ |  o mně
Při učení si ráda vymýšlím mnemotechnické pomůcky. Krásně se přemýšlí například nad periodickou tabulkou prvků. Takové obyčejné olovo - a má značku Pb, protože latinský název zní Plumbum. Připomíná mi to vánoční odlévání - olovo si napřed plave na miniaturní pánvičce (plum) a potom se odlije a spadne na dno (bum). Možná se vám zdá, že je to trochu divné vysvětlení, ale jak si to má člověk pamatovat?!