Leden 2010

Deník polepšeného psa

28. ledna 2010 v 14:09 | VYTPJ
Možná si vzpomínáte na knihu Deník zlého psa, o které jsem psala před rokem. Tyto Vánoce jsem dostala její pokračování. Pes Blake a jeho psí kamarádi opět vyvádějí. Tvoří tunely k sousedům, vyrážejí na noční procházky po vesnici. Můj oblíbenec, westík Skotík, je snad ještě důležitější než v prvním díle a náležitě si to vychutnává. Komanduje Blaka, běhá za fenkami.... Pokud se rádi bavíte, určitě si tuto knihu od Martina Howarda přečtěte.

Křeččí zlepšovák na jedno použití

27. ledna 2010 v 18:37 | VYTPJ |  křečci
Vymyslela jsem hračku, aby se Mandlička na chvilku zabavila. Pro Kaštánka ji vyrábět nemusím, protože věčně chrní nebo okouzleně čichá k Mandličce. Jednoduše jsem vzala kus papíru, přehnula ho na třetiny a jednu třetinu zmenšila, aby se vešla mezi šprušle. Druhé dvě třetiny se přilepily papírovými lepítky. Vevnitř je zrní.
Mandlička semínka obratně sesbírala a papírovou kapsu rozlepila, sundala ze zdi a ponechala svému osudu na patře.
Na závěr dodávám, že se tento blog prakticky přesměroval na mé hlodavčíky. Zatím si nejsem jistá, jestli mi to tak vyhovuje. Ale vzhledem k tomu, že jiný námět zatím nemám, asi budu pokračovat v tomto duchu.

Jak se Mandlička mění

24. ledna 2010 v 13:36 | VYTPJ |  křečci
Když jsem si Mandli pořídila, byla nádherně světlounká a ani chloupky neměla moc dlouhé. Taky byla hodně plachá.
Poté se rozkoukala a už se nebála, taky jí porostly chlupy a trošičku ztmavla.
Teď je sebevědomá, zvědavá a nebojácná. Zůstala dlouhosrstá, ale ne nějak přehnaně. Taky už je na hřbetě skoro medová, úplně se přebarvila.
Když srovnám první a poslední fotku, mění se až až. Skoro bych ji nepoznala. Navíc se přebarvila tak plíživě, že si nikdo ničeho nevšiml.

Mandlička + Kaštan = Malí chlupáčci

23. ledna 2010 v 18:07 | VYTPJ |  křečci
Možná už vás nebaví ustavičné polemizování o mláďatech. Chvíli že budou, chvíli že nebudou. Otázka je vyřešena. Budou! Rodiče mi dali souhlas a já plánuju. Nejlepší by bylo, kdybych je dala k sobě v půlce přspříštího týdne, to jest asi 4. února. Mláďata by se narodila zhruba 21. února. Asi mi to tak pěkně nevyjde, ale nevadí, plus dva tři dny by tolik nevadily. Jednoho chlupáčka bych si asi nechala a pro další musím najít zájemce. Pokud by někdo chtěl mláďátko a dobře by se o něj staral, může napsat.

3 roky

22. ledna 2010 v 19:15 | VYTPJ |  co nového
Dnes jsou to tři roky, co mi umřel můj první křeček, džungaráček. Na jeho počest postavím křečuldům výběh a povím jim o jejich malém příbuzném, na kterého teď vzpomínám.

Šnek, který leze na zeď aneb otázka vyřešena!

16. ledna 2010 v 20:54 | VYTPJ |  Testy
V menu máte anketu o šnekovi - ten ve dne vyleze o čtyři metry, ale v noci o tři sklouzne. Zeď je vysoká 10 metrů. Za jak dlouho bude nahoře?
Toto jsou výsledky:
10 dní66.7% (32)
9 dní2.1% (1)
8 dní2.1% (1)
7 dní10.4% (5)
6 dní4.2% (2)
5 dní2.1% (1)
4 dny0% (0)
3 dny4.2% (2)
2 dny8.3% (4)
Nejvíce lidí si myslí, že vyleze za deset dní. To je ovšem chyba. Vylézt šest metrů mu totiž trvá šest dní a nocí. Sedmý den vyleze zbývající čtyři a je nahoře, už nikam nepadá. Správně tedy odpovědělo pouze pět lidí - Nahoře bude za sedm dní.

Krabička s křeččími dropsy

8. ledna 2010 v 15:40 | VYTPJ |  křečci
Křečci dostali krabičky s dropsíky. Kaštan ji má jen položenou na patře, ale Mandle ji měla zaháknutou za mříže. Pořád na krabičku útočila a vymýšlela, jak se k dobrotám dostat.

Silný křeček Mandlička málem utekl z klece. Zachránil ji dětský zámeček.

8. ledna 2010 v 9:16 | VYTPJ |  křečci
Mandle předevčírem večer ohlodávala čudlík na dvířkách od své klece. Ráno byla dvířka pootevřená, držela na zámečku, který tam má od dob, kdy ještě Lupínek začal utíkat. Mrazí mne v zádech při pomyšlení, že kdyby se zámek ještě o kousek posunul, dvířka vypadnou o nějaké čtyři centimetry, kterými se Mandle bez potíží protáhne (zkoušela jsem to). Ono by to nemuselo být tak zlé, kdyby ke klecím neměl volný přístup náš pes. A ten by s ní zatočil.
Zámeček teď zavírám trochu jinak, je to nepohodlné, ale bezpečné. Jen si nevím rady s Kaštanem, ten žádný zámek nemá, asi před měsícem si ho rozhlodal. (Byl kovový!) Nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti?

Mandlička pobíhá po křesle

2. ledna 2010 v 17:48 | VYTPJ |  křečci
Dnes jsem Mandličku nechala proběhnout po křesle. Nemohla mi nikam utéct a navíc prozkoumávala svetr, který leželo nedaleko. Když jsem jí ho rozložila a vytvořila tak důlky a prohlubně, moc se jí líbilo. Fotky bohužel nezobrazují její výlet po svetru, ale až další vývoj jejího výletu.
Na té poslední fotce je vzadu ustřihnutý rukáv dětské mikiny, který jí někdy dávám na hraní. Ani nevím, jak jsem k němu přišla.