Březen 2010

Ostrovy neštěstí

22. března 2010 v 18:28 | VYTPJ |  zajímavosti
Maluju mapu Ameriky a natrefila jsem na Ostrovy neštěstí. Ráda bych se dozvěděla, proč se tak jmenují, ale nikde na internetu ani stopa. Wikipedie mi prozradila, že je v roce tom a tom objevil ten a ten, ale možná to nebyl on ale nějaký člověk před ním. To mě moc nezajímá. Pátrám dál a pokud byste nějakou informaci o jejich názvu věděli, sem s ní!

Zajícův rok

21. března 2010 v 17:25 | VYTPJ |  Knihy
Nedávno jsem si přečetla knihu Zajícův rok od Arta Paasilinny. Je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Knížka pojednává o muži, který není spokojen se svým životem. Jednou projíždí s kolegou lesem a srazí zajíce. Zjistí, že má zlomenou packu a přemýšlí, co s ním. Jeho kamarád v autě mu ujede. Chlapík nechá zajíce vyšetřit, ochočí ho a začne cestovat finskou přírodou, kde zažívá neuvěřitelné věci.
Knížka se mi moc líbila, byla chvílemi dost legrační. Podařená dvojice v ní dost rychle postupuje z místa na místo, to ale příběhu nic neubírá, naopak. Jestli se vám tato kniha někdy dostane do rukou, alespoň do ní nahlédněte - jistě se vám zalíbí.

Jako blesk z čistého nebe

10. března 2010 v 16:26 | VYTPJ |  křečci
Věděla jsem, že na to přijde. Ale čekala jsem to až někdy za rok. Mandlička je mrtvá. V pátek chvíli pobíhala po kleci, potom šla spát do hnízdečka a už se neprobudila. Nevím, co bylo příčinou. Asi nějaká nemoc. Nemám teď nějak do ničeho chuť. Nějakou dobu mě tu neuvidíte. Nemám náladu na blog.