Červen 2010

Johnny English

23. června 2010 v 17:36 | VYTPJ |  recenze
Od doby shlédnutí posledního dílu Černé Zmije uplynulo už hodně času. Přesto na něj hodně myslím a dost často si tento seriál pouštím. Napadlo mě, jestli už to není na hranici normálu. Proto jsem se rozhodla, že musím najít jiný dobrý film, který by trochu přerazil zážitky z Černé zmije. Chtěla jsem zase nějaký film s Rowanem Atkinsonem. Volba padla na Johnnyho Englishe. Po shlédnutí - Dala bych tomu sedm a půl hvězdiček z desíti. Johnny English je vlastně taková parodie na bondovky a akční filmy.
English pracuje v agentovské firmě. Při obrovském výbuchu všichni agenti zahynou - až na něj. Nějaký chlapík si ho najme na hlídání korunovačních klenotů. English je ovšem totálně neschopný. Dál už nepovím. Je tam pár trapných scén, ale i při nich se člověk musí smát. Dávám sem upoutávku a doufám, že tento blog nebude videi přehlcen.

Raft

20. června 2010 v 19:40 | VYTPJ |  o mně
Tento týden jsem byla na raftingu. Nikdy předtím jsem vodu nesjížděla a připadalo mi, že to musí být fantastické, jet si s člunem po peřejích.
Ráno naši skupinku začátečníků posadili do člunu a dali každému jedno pádlo. Potom zkušení vodáci křičeli povely a my museli zabírat dopředu, dozadu nebo padat na dno. Na dno člunu, samozřejmě. Taky nás instruovali, co dělat v případě vypadnutí z loďky. Pokud to vypadá nebezpečně, plavat od člunu. Pokud to vypadá ještě nebezpečněji, lehnout si na záda na vodu nohama dopředu. Musím říct, že to v tu chvíli se mi jevilo vypadnutí jako ohromná sranda. Ale tak velká sranda to asi nebyla, prý už se tam dva lidi zabili.
Samotné sjíždění bylo mnohem méně dramatické, než jsem očekávala. Klidná voda, sem tam nějaké peřeje. V těch peřejích to bylo super, člun trochu skákal a párkrát narazil na kameny pod vodou.
Celkově se mi rafting líbil a chci si ho určitě někdy zopakovat. Byli jste taky někdy na raftech? Probíhalo to podobně?