Říjen 2010

Syrinx

20. října 2010 v 19:36 | VYTPJ |  o mně
Možná už jste ji viděli na nějaké pouti, u stánků nebo v obchodě. Syrinx, neboli panova flétna. Jednou jsem dlouho váhala, zda si ji nemám koupit. Abyste rozuměli, byla malinká, pro děti, ovázaná bavlnkami a na obou koncích měla bambulky. (Samozřejmě jsem byla mnohem mladší.) A teď mě napadlo, jestli víte, proč se ten nástroj jmenuje Panova flétna. Naší hudebkářce se ten příběh velmi líbí a říkala nám ho vícekrát.

Cyrano má tuhý kořínek

15. října 2010 v 20:41 | VYTPJ |  o mně
Co děláte, když se chcete pobavit? Já jsem dřív sledovala filmy, přečetla si knížku nebo kreslila. Od jisté doby se dívám do svých rozepsaných. Nevěřili byste, co vše se tam skrývá. Co se například schovávalo pod nadpisem "Cyrano má tuhý kořínek"? Tohle: Má. A neříkejte, že ne. Jak ve svém životě, i zápisem mně pěkně potrápil. Psala jsem ho dvě hodiny, než jsem zvítězila.
Někdy si říkám, jestli jsem to vůbec psala já. Koneckonců, Cyrano by ještě ušel, ale co říct na pejsek mňouká, ptáček hafá a kočička obojetníkuje? No nebudu se ztrapňovat, radši si to schovám zpět do rozepsaných.
O pár měsíců později jsem objevila přesně toto. Váhám - zveřejnit, nebo smazat? Pokud si tohle čtete, nejspíš víte, co zvítězilo.

Brouk

14. října 2010 v 21:10 | VYTPJ |  o mně
Jdu si to takhle po školních schodech a koho tam nepotkám? Brouka. Úplně v klídku si lezl po schodech a zřejmě jej ani na okamžik nenapadlo, že by mohl být zašlápnut. Lidé si jej nevšímali a brouk si nevšímal jich.