Leden 2011

Život ve vesmíru

31. ledna 2011 v 10:10 | VYTPJ |  co nového
Zase mě zaujal jistý článek, týkající se možného života ve vesmíru. Vhodné podmínky se prý nacházejí u Saturnu. Nad existencí mimozemského života se chci pozastavit.
Kdyby se opravdu objevil život, byla by to senzace. Jenže co kdyby ten život byl nebezpečný? Nemusíme tam najít prapodivná zvířátka, jak si někdo představuje. Můžeme objevit třeba nebezpečnou nemoc, virus nebo něco, co by dokázalo zablokovat počítače. Taky by to NĚCO mohlo například na dálku měnit geny, vysílat nebezpečné záření nebo nám prohodit magnetické póly. Chceme tedy opravdu něco objevit? Samozřejmě. Lidská zvědavost je ochotna podstoupit takováto rizika. Koneckonců, možná tam opravdu najdeme jen neškodné bakterie. Kdo ví.
Mimozemšťané nemusí vypadat jenom klasicky.

Záhada

12. ledna 2011 v 17:32 | VYTPJ |  co nového
Na blogu jsou tématem týdne paranormální jevy. Hodně lidí myslí UFO, tajemná mizení nebo objevení, Bermundský trojúhelník. Já si představuju na první pohled nevinnou věc. Hlavní stana blogu mi už půl roku hlásí, že mám u svého článku Herbářový problém šest dní starý komentář. Poslední komentář je ale z 30.května. Je to jen chyba na serveru? Nebo je vysvětlení mnohem tajemnější? Co když tady funguje nějaký jiný čas a stále máme 5. června? Nebo mi někdo vkládá tajné komentáře psané neviditelným počítačovým písmem? To by mohl být ve světě internetu docela výkon. Také je otázkou, jak dlouho to tam ještě bude. Třeba mi bude systém hlásit tuto zprávu celé mé blogování. Může mi to ovšem taky zmizet za minutu, za týden.... Z počátku mne tento zvláštní jev mátl, ale teď se docela dobře bavím a vždycky se dívám, jestli tam ještě je. Máte podobnou osobní zkušenost s nějakým paranormálním jevem?