Únor 2011

Chameleonovy trable

13. února 2011 v 17:41 | VYTPJ |  vesmír a filozofie
Nedávno jsem ve zverimexu pozorovala chameleona. Co by mohlo být jeho smyslem života? Chytání much a cvrčků? Nebo to, že jej nikdo nevypátrá?
Jen si představte, co jsem viděla: Chameleon lezl po větvi nahoru. Víte, jaké mají chápavé nožičky. Chtěl posunout svou zadní nohu dopředu a chytit se nějaké větvičky, ale omylem se chytil své vlastní přední nohy. Potom stěhoval druhou zadní a také ji zachytil kolem přední nohy. Následovně zdvihl pravou přední, takže už videl pouze na jedné noze a spadl dolů. Nehýbal se a cvrčci, kteří tam byli na potravu, mu lezli po zádech a po hlavě. Po chvíli se zvedl a začal zase lézt nahoru.

Uzly a uzlíky

11. února 2011 v 19:16 | VYTPJ |  co nového
Dneska jsem si našla novou zábavu. Sice zcela náhodou, ale to na věci nic nemění. Tou zábavou je drhání náramků.
Celý dnešek jsem pečlivě sledovala postup ostatních a hned po vyučování jsem si koupila bavlnky. Zpočátku se mi provázky různě šmodrchaly a zamotávaly, potom už jsem je nějak zkrotila a zjistila, že to drhání není až tak těžké, jak jsem si myslela. Jenom z toho hrozně bolí záda. Ale já už něco vymyslím, kam náramek připnout, aby se člověk nemusel ohýbat.
Každopádně mám novou činnost. Ráda bych poděkovala D. a M. za rady, protože bez nich bych ani nevěděla, jak na to, ani bych neměla bavlnky. A teď bych možná seděla u počítače a přemýšlela, čím se zabavit.
Možná sem někdy dám nějakou fotku, ale teď už musím jít - hádejte, co asi budu vyrábět.
Drhaný náramek