Duben 2011

Záhada s bagrem

21. dubna 2011 v 18:45 | VYTPJ |  co nového
Nedávno jsem viděla ve městě staveniště. Zřejmě tam něco bourali, aby mohli postavit něco jiného. Uprostřed staveniště stál oranžový bagr.
To by samo o sobě nebylo až tak zajímavé. Daleko pozoruhodnější byl fakt, že pod bagrem ležel člověk. Nabízí se otázka, co tam dělal.
První, nejjednoduší a nejpravděpodobnější se zdá být možnost, že tam cosi opravoval. Co se ale dá opravovat zespodu na bagru?
Je také možné, že se jedná o nějaké vyjímečné území a pod bagr si lehal člen Greenpeace.
Samozřejmě mohli mít pracující přestávku a protože bylo horko a stín nikde, natáhl se jeden z nich na toto místo.
Stále zbývá možnost novináře se skrytou kamerou či mikrofonem, který chtěl vědět, jakou reakci vyvolá.
Přikláníte se k nějaké z variant? Napadá vás nějaké jiné řešení? Pište do komentářů, ráda si je přečtu.

Čtení pomáhá

10. dubna 2011 v 20:29 | VYTPJ |  zajímavosti
Pokud jste předevčírem sledovali zprávy, možná si vzpomínáte na zmíněný projekt Čtení pomáhá. Princip je v tom, že si děti přečtou nějakou knížku, v testu dokážou své znalosti a získají kredit (50 Kč). Ty si nemůžou vybrat v hotovosti, ale mohou je věnovat na charitativní sbírku. Takto se celkově rozdá 10 milionů korun.
Mě projekt okamžitě zaujal. Celá ta myšlenka. Knížek mám načteno hodně, výběr sice není největší, ale řekla bych, že stačí. Do této chvíle jsem správně vyplnila testy asi z šesti knížek a další si plánuji přečíst. Jediné, co bych vytkla, jsou otázky v testech. Nevím, zda se mohou prozrazovat, ale některé (podle mě nedůležité) věci bych si nepamatovala ani po bezprostředním přečtení knihy. To je ale nepodstatná záležitost a testy se mohou zkoušet natřikrát. Když se vám to ani napotřetí nepovede, máte možnost zase za tři měsíce.
Pokud vás to zaujalo, můžete se podívat přímo na web http://www.ctenipomaha.cz
Co tomu říkáte vy?