Červenec 2011

fish fillets

24. července 2011 v 11:48 | VYTPJ |  recenze
Nedávno jsem v šuplíku objevila stará CD s vynikající hrou fish fillets. Hra je rozdělená na dva díly, starší z roku 1997 se mi spustit nepovedlo, ale novější z roku 2007 ano. Nedalo mi to a musím napsat recenzi na tuto úžasnou logickou hru.
Ze začátku ovládáte dvě rybky, které pracují pro F.D.T.O. (Fakt Děsně Tajnou Organizaci). Jedna z nich je větší a nevejde se do malých škvír, druhá je o něco menší, ale neunese kovové předměty. Vždy se objeví v nějaké místnosti a jejich úkolem je posunovat věcmi tak, aby se dostaly ven. Postupem času se k nim v druhém díle přidá třeba malý krab nebo mořský koník. A ještě k těm předmětům - musíte dávat pozor, aby malá rybka nenesla něco kovového nebo aby na ryby věc nespadla. V tom případě ji zabije.
I kdyby se vám nedařilo najít správné řešení některé z místností, není to důvod k vypnutí hry. Ryby vás zásobují spoustou hlášek, z nichž některé si budete pamatovat ještě dlouho. Navíc se příběh větví a můžete mít naráz rozehraných několik místností.
Pokud byste si chtěli prohlédnout, jak místnosti vlastně vypadají, podívejte se třeba na tuhle stránku: http://www.pavelrichter.net/xblog/?c=super-darek-pro-kazdeho-a-zdarma-fish-fillets-next-generation